e-Rej sp. z o.o.

Belgia – zasiłek rodzinny

Wszystko o zasiłku

WSZYSTKO O ZASIŁKU KINDERBIJSLAG

1. Czas pozyskania zasiłku: od momentu wysłania wniosku do urzędu potrwa to około 6 miesięcy! Wiele zależy od Twojej indywidualnej sytuacji.

2. Wysokość zasiłków: możliwe są bardzo wysokie zasiłki od 1116 euro do 3108 euro na każde jedno dziecko rocznie!

3. Za ile lat możesz pozyskać: aż do 5 lat wstecz, pomnażając potencjalny zysk!

4. Dziecko w Polsce
Kinderbijslag można uzyskać nawet na dziecko, które mieszka w Polsce. Nie musi ono mieszkać z osobą pracującą za granicą, wystarczy, że jest zameldowane z opiekunem w Polsce. Najważniejsze, że rodzic w Belgii pracował tam min. 3 miesiące w roku, za który chce uzyskać zasiłek. Zasiłek rodzinny Kinderbijslag z Belgii przysługuje także na dzieci małżonka lub dzieci przysposobione.

5. Akt małżeństwa i urodzenia
Wystarczy dołączyć akty w wersji „unijnej”. Są to wersje aktów wydawane przez polskie urzędy w wersji polsko-angielskiej. Osoby nieposiadające takiego aktu, mogą załączyć zwykłe tłumaczenie (nie musi być notarialne). Urzędy czasem zmieniają te zasady – warto więc zawsze upewnić się i zapytać naszych konsultantów, jakie akty obecnie są wymagane.

6. Pracownik oddelegowany

Aby móc wnioskować o belgijski zasiłek na dzieci, należy opłacać składki na ubezpieczenie na terenie Belgii. Z tego powodu osoba oddelegowana nie ma możliwości ubiegać się o to świadczenie.

Nie zwlekaj, zwróć się do nas już teraz! Twoja rodzina może zyskać nawet 3108 euro rocznie na każde dziecko, i to aż do 5 lat wstecz!

Współpracujemy z firmą cuf-podatki.pl