e-Rej sp. z o.o.

Irlandia – o podatkach

Wszystko o podatku

1. Czas rozliczenia: zwrot Twoich pieniędzy od momentu wysłania rozliczenia do urzędu potrwa około 2 miesiące, jednak zdarza się, że jest to tylko miesiąc.

2.Wysokość zwrotów: średnio nasi klienci odzyskują 3,7 tys. złotych za każdy rok.

3. Ile lat możesz rozliczyć: rozliczymy Cię aż do 4 lat wstecz.

4. PAYE – podatek dochodowy w Irlandii. Skrót od Pay As You Earn czyli „płać, gdy zarobisz”.

5. Rok podatkowy

Rok podatkowy trwa w Irlandii standardowo od 1 stycznia do 31 grudnia. Rozliczenie podatku z Irlandii powinno się zgłaszać w urzędzie irlandzkim po zakończeniu roku podatkowego (po 31 grudnia) lub gdy przestaniesz pracować w Irlandii. Zwrot podatku to tax refund. Przyznaje go irlandzki urząd skarbowy osobom, które zapłaciły w ramach podatku większą sumę niż powinny według swoich dochodów.

6. Pomóż nam jak najszybciej odzyskać Twoje pieniądze

Aby nie przedłużyć swego zwrotu podatku, unikaj:

  • podawania niepełnej historia zatrudnienia – powinieneś zgłosić swoje dochody od wszystkich pracodawców w danym roku podatkowym, w przeciwnym razie Twoje rozliczenie może być niekorzystne i się przedłuży.

  • dołączania jedynie Payslipów – rozliczenie wyłącznie na podstawie Payslipów jest możliwe, ale trwa dłużej.

7. Pracownik oddelegowany

Rozliczamy również pracowników oddelegowanych z Polski do Irlandii. Jeśli więc podatek był odprowadzany na terenie Irlandii, możemy przygotować deklarację podatkową. Wystarczy posiadać dokument od pracodawcy P45 lub P60 lub inny z powyższych. Jeśli podatek nie był odprowadzany na terenie Irlandii – niestety nie pomożemy z rozliczeniem.

Współpracujemy z firmą cuf-podatki.pl